Update: Nové 2DVD – London Calling: Live in Hyde park

Video ukázka: „Dancing In The Dark“ from London Calling: Live in Hyde Park

London Calling: Live in Hyde park

22. června 2010 vydá Columbia Records koncert Bruce Springsteena a The E Street Bandu „London Calling: Live In Hyde Park“ jako Blu-Ray disc a 2DVD. Koncert byl natočen v Londýně na Hard Rock Calling Festival 28. června 2009 v HD a obsahuje 172 minut/27 písní, které začínají odpoledne a pokračují přes nádherný západ slunce až do noci.

‚London Calling: Live In Hyde Park‘ obsahuje jak momenty z pódia, tak záběry z rozlehlého davu uprostřed festivalu. Diváci mohou pozorovat Bruce spontánně dirigujícího E Street Band a vytvářejícího show za pochodu.

Setlist obsahuje skladby od období alba „Born To Run“ až po aktuální „Working On a Dream“, včetně takových rarit jako předělávka písně „London Calling“ od The Clash, „Trapped“ Jimmy Cliffa, „Good Lovin'“ skupiny The Young Rascals a „Raise Your Hand“ původně od Eddieho Floyda. Springsteen také zahrál fanoušky velmi žádanou skladbu „Hard Times (Come Again No More)“, kterou složil Stephen Foster v roce 1854. Jako hostující vokalista se ve skladbě „No Surrender“ připojí k E Street Bandu Brian Fallon ze The Gaslight Anthem.

Koncert dostal velmi pochvalné kritiky. The London Times jej označují za „velkolepou tříhodinovou jízdu Springsteenovou Amerikou“. A The Independent se přidává: Přivítal padesátitisícový dav… a zcela zpocený už u druhé písničky házel kytary bedňákům s energií a vitalitou frontmana rockové kapely, který je 3x mladší. Běhal po schodech k publiku, aby se setkal s fanoušky a sbíral jejich písničková přání. Springsteenova divokost byla ohromující od první noty až po poslední zahraný akord.“

Produkce se ujal Thom Zimny, držitel Grammy a Emmy a režie Chris Hilson, oba přes deset let členové Springsteenova „video týmu“. Zvuk tradčně mixoval Bob Clearmountain.

Jako bonus je zařezena skladba „The River“ z festivalu v Glastonbury 27. června a kompletní video nové písničky „Wrecking Ball“ z koncertu na New Jersey’s Giants Stadium.

 1. London Calling
 2. Badlands
 3. Night
 4. She’s The One
 5. Outlaw Pete
 6. Out In The Street
 7. Working On A Dream
 8. Seeds
 9. Johnny 99
 10. Youngstown
 11. Good Lovin‘
 12. Bobby Jean
 13. Trapped
 14. No Surrender
 15. Waiting On A Sunny Day
 16. Promised Land
 17. Racing In The Street
 18. Radio Nowhere
 19. Lonesome Day
 20. The Rising
 21. Born To Run
 22. Rosalita (Come Out Tonight)
 23. Hard Times (Come Again No More)
 24. Jungleland
 25. American Land
 26. Glory Days
 27. Dancing In The Dark
 28. Music under end credit sequence: Raise Your Hand
 • BONUS: The River @Glastonbury Festival, 2009
 • BONUS: Wrecking Bal @ Giants Stadium, 2009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *