Born in The USA (1984-2024)

SONY MUSIC OSLAVUJE ALBUM „BORN IN THE U.S.A.“ BRUCE SPRINGSTEENA SPECIÁLNÍM VINYLOVÝM VYDÁNÍM KE 40. VÝROČÍ, KTERÉ VYCHÁZÍ 14. ČERVNA.

Born in The USA (1984-2024)

Společnost Sony Music si 14. června připomene 40. výročí vydání historického alba „Born In The U.S.A.“ Bruce Springsteena speciální edicí s novým barevným vinylem a rozšířeným obalem. Výroční edice alba „Born In The U.S.A.“, které se objeví na průsvitném červeném LP, bude mít přebal gatefold a exkluzivní booklet s archivními materiály z té doby, novými poznámkami z pera Erika Flannigana a čtyřbarevnou litografií. Album „Born In The U.S.A.“, které vyšlo 4. června 1984, mělo na svém tracklistu bezprecedentních sedm singlů v Top 10, do dnešního dne se ho prodalo přibližně 25 milionů kopií a zachytilo popkulturní ducha s dopadem, který se objevil jednou za generaci. Springsteen a The E Street Band v rámci doprovodného turné k albu Born In The U.S.A. odehráli 156 vyprodaných vystoupení po celém světě a skladby jako „Dancing In The Dark“, „No Surrender“ a „Glory Days“ jsou dodnes základem jejich koncertní show.

Born in The USA (1984-2024)

Čtyřicet let poté, co v létě 1984 odstartovalo turné Born In The U.S.A., zahájili Springsteen a The E Street Band o uplynulém víkendu evropskou část svého turné v roce 2024 – s úvodní show, která byla oceněna za to, že „nám připomněla, že … nikdo to nedělá lépe“ (The Times) a jako „podívaná plná nefalšované radosti a lidské sounáležitosti“ (The Telegraph). Evropské turné 2024 navazuje na loňské triumfální turné po kontinentu, na které se prodalo 1,6 milionu vstupenek a které bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších v kariéře kapely. Vydání alba „Born In The U.S.A.“ ke 40. výročí navazuje také na kolekci „Best Of Bruce Springsteen“ vydanou společností Sony Music, která se rozprostírá po celé kariéře a která nyní vychází ve fyzických formátech jako sada 18 skladeb na 2 LP nebo 1 CD a digitálně jako rozšířený balíček 31 skladeb.

Objednat na Amazonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *