Koncert ve Vídni

Jersey Girl in Vienna

Aktualizováno: Fotogalerie z Vídně

Autor: Pavel Tuláček

Ahoj,

v neděli 5. 7. jsem byl na Bossově koncertě ve Vídni. Bylo to už potřetí, ale těšil jsem se jako poprvé.
Ve 14h jsme stáli před stadionem a u turniketů již čekalo několik stovek skalních fanoušků. Byli v odděleném prostoru a měli fixem napsaná čísla na rukou. Chlápek co tam pouštěl nám to moc neosvětlil, tak jsme se způsobně postavili za pásku a čekali. Po třech hodinách už za námi byla neskutečná fronta.

V 17h otevřeli stadion a lidi se jak zvěř tlačili jeden přes druhého kupředu. Bylo legrační, že jsme se po chvilce promíchali s těmi očíslovanými a šlo jen o to, dostat se co nejrychleji k jevišti. Měli jsme kliku. Stáli jsme mírně vlevo od středu asi cca 3m od pódia. Po naplnění asi 2/3 uzavřeli kotel a doplnili ho až půl hodiny před začátkem.

Koncert byl úžasný. Bruce i kapela ve skvělé formě – vstřícní, vtipní, zábavní, prostě takoví jak je známe a milujeme. A ta muzika -paráda! Publikum bylo u vytržení. Starší i ti hodně mladí (pod 20 let) se báječně bavili. Po 3 hodinovém vystoupení (29 písní) se zdálo, že by Boss zvládl ještě více, ale my už byli na pokraji svých sil. Loučilo se mi těžko, ale při pomyšlení na případný další jeho koncert jsem se s tím pomalu srovnal.

Pokud to čte někdo, kdo někdy zvažoval cestu na Bruceovo vystoupení a ještě tak neučinil, ať neváhá a vyrazí co nejdříve!

Pavel

* * * * *

Autor: Eva Jopková

Ahoj,

z koncertu v Vídni jsem nadšená a řekla bych, že je to slabé slovo. Byl to můj první koncert a už teď vím, že určitě né poslední. Bruce byl strhující, plný energie, kapela šlapala jako stroj, bavila jsem se královsky.

Zdravím všechny fanoušky, Eva 🙂

* * * * *

Autor: Filip Kočica

Ahoj Pavle a ostatni 😉

Ja a moje přítelkyně jsme byli ti, co jsme byli ve Vídni očíslováni (102 a 103). Nebylo to vůbec lehké si to číslo udržet, ale stálo to za to. Můj první koncert a splnil jsem si sen. Musím si jen uvědomit, co se doopravdy stalo 🙂

Byly tam slzy, radost, štěstí, napjetí. Tak našlapanou muziku, kterou jsem před tím poslouchal jen z nosičů, jsem ve Vídni opravdu cítil. A ze tří metrů. A ta muzika fakt voní…

5 odpovědí na “Koncert ve Vídni”

 1. Ahoj Filipe,
  úplně s tebou souhlasím, byly tam velké emoce. To jste museli být před stadionem velmi brzo. A kontroloval to pak při vstupu někdo? Měl jsem pocit, že kdyby si kdokoli to číslo napsal sám, tak by ho klidně pustili mezi vás – plno lidí stále lítalo ven a zase zpět. Dík za odpověď.

 2. Zdar Pavle,

  My jsme se schazeli pravidelne od soboty asi co tri hodiny. Takze jsme se uz trochu poznali. A kdyz jsme cekali od jedne hodiny v nedeli uz pred temi jedenacti brankami, tak jsme vedeli, kdo kolem nas bude. Jasne, ze to par lidi zkouselo, ale nemeli sanci byt mezi nama.

  A litali jsme ven a zpet bud na zachod nebo se schovat pred destem.
  Meli to dobre organizovane. Samozrejme, ze pak, kdyz se otevrely ty branky a pustily se dovnitr zvirata 🙂 , tak uz to bylo na kazdem, jak si tu pozici udrzel, protoze poradatelum v oranzovych trickach bylo poradi jedno. Vsechno to organizovali tri Italove fandove, co meli na ruce cisla 1, 2, 3. A postarali se o to dobre.

  Cely ten proces byl sileny a bal jsem se, ze mi to bude pritelkyne vytykat. Tehdy znala asi jen pet pisnicek a navic je to profesionalni muzikant, ktery hraje prevazne klasiku, tak jsem se bal, co na to vse rekne. No a nakonec, ikdyz vim, ze trpela, jak ji bolely nohy a hlava z toho slunka, tak dneska mi dekuje, ze byla u toho. A uznava, ze jeho harmonie je fakt chytre vymyslena a nektere pisnicky fakt obdivuje a ted je i detailneji studuje.

 3. Ahoj,
  můžu potvrdit, že koncert Bosse ve Vídni byl dokonalý. Vyrazili jsme s kámoškama na dámskou jízdu v 15:00 z Třebíče. Vstupenky jsme neměly, na místě jich bylo dostatek. V 17:15 jsme prošli vstupní branou na stadion, zaujaly jsme pozice vpravo těsně za bezpečnostní uličkou a netrpělivě jsme očekávaly začátek koncertu. Ve 20:10 jsme se dočkaly. Úvodní instrumentálka – Vídeňský valčík – byla opravdu stylová. Koncert neměl chybu. Publikum nemělo šanci si trochu oddychnout, neboť jedna vypalovačka střídala druhou. Všichni se báječně bavili. Springsteen je opravdu „Marathon man“. Mám pocit, že jediný, kdo na konci koncertu měl ještě dost energie byl sám Bruce.
  Pražský akustický koncert Springsteena byl také tenkrát dobrý, ale vystoupení s E-Street bandem je mnohem větší zážitek. Jen škoda, že zatím nebyl dodržen slib, který Bruce tehdy v Praze pronesl: „Přijedu s kapelou!“

 4. Musím se poopravit!! Já napsala, že jsem byla na koncertu v Mnichově, ale bylo to ve Vídni..jsem z té eufórie celá zblbá..:-)))

 5. Aj po tých mesiacoch od toho úžasného koncertu, môjho prvého, stále cítim tú úžasnú atmosféru. Pamätám sa, že ma asi po druhej pesničke napadlo kedy pôjdem zase na koncert Bruce Springsteena. DVD z toho viedenského koncertu pozerám stále a nedokážem prestať. ;-))) Dúfam že sa raz dočká i Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *