ČSFD: Live in Barcelona (2003)

golfista *****

Označení „muzikál“ je trošku mimo, nicméně se jedná o vynikající koncert k poslední desce „velkého Bosse“. E-Street-Band po letech v původním obsazení a Bruce jede jako za mlada (těch nekolik triček by se dalo fakt ždímat 🙂 … Krásný zážitek určitě nejen pro fanoušky.

Thewho18

Chcete nakouknout na 180 minut do rockového nebe? Žádný problém stačí si sehnat tohle dvd. Popravdě řečeno lepší koncert se už asi udělat nedá. Bruce solí téměř bez přestávek jednu pecku za druhou a diváci sou ve varu. Takový sepjetí s publikem sem ještě u nikoho jinýho neviděl. Celej kotel intujitivné doprovází Bosse téměř při každé písni z čehož běhá mráz po zádech. Prakticky všechny vály sou dokonalý, koncert nemá hluchý místo je to zběsilá jízda od začátku až do konce. Pasáže jako třeba v Spirit In The Night kdy se Bruce zastaví, podrbe na hlavě a spolu s diváky hledá v paměti zapomenutá slova stojí za několikeré zopakování:) Jen přídavek vděčnému publiku trvá bezmála hodinu a obsahuje takové skvosty jako Born To Run, Born In The USA, Thunder Road, začátek klenotu pak stojí na baladách v té době posledního alba The Rising. Tohle prostě musíte mít! Kdyby to šlo dal bych 6 hvězdiček. V databázi už nic lepšího nenajdete, čistých 100%:) Na světě sou jen dva druhy lidí, ti co mají radí Springsteena a ti co nikdy neviděli jeho koncert… Skladby: The Rising, Lonesome Day, Prove It All Night, Darkness On The Edge Of Town, Empty Sky, You’re Missing, Waitin‘ On A Sunny Day, The Promised Land, Worlds Apart, Badlands, She’s The One, Mary’s Place, Dancing In The Dark, Countin‘ On A Miracle, Spirit In The Night, Incident On 57th Street, Into The Fire, Night, Ramrod, Born To Run, My City Of Ruins, Born In The USA, Land Of Hope And Dreams, Thunder Road

LarryW *****

Nepopsatelný zážitek, který se nedá vypovědět. To NEJ v rockové hudbě, nejlepší koncert, který jsem viděl…

MatthewM. *****

…aneb dokonalý přízemní rock s úžasnou atmosférou. Zajímavé, jak pozitivně díky Brucovi dokáže slovo „přízemní“ vyznít.

squire *****

Je poněkud ošidné hodnotit na filmovém serveru záznam koncertu, ale když se na to podívám komplexně – seděl jsem více než dvě hodiny před obrazovkou? Seděl. Bavil jsem se skvěle? Bavil. Cítil jsem chvílemi husí kůži na zátylku? Cítil. Nudil jsem se? Nenudil. Měl jsem po shlédnutí pocit dobře prožité půtřetí hodiny? Měl. Tak kolik hvězdiček, když ne pět?

5 odpovědí na “ČSFD: Live in Barcelona (2003)”

  1. Je to opravdu něco nepopsatelného! Mráz lítá po zádech, Boss jede jako za mlada, zkrátka BRUUUUUUUUCE !!!!
    Všem moc doporučuji.

  2. Barcelona je bomba – pravda. Bylo to první DVDčko od Bosse co jsem sehnal. Poslouchám ho několik let, sbírám originální desky a na kytaru od něj zmáknu něco okolo 40 písniček. Ale zpět k DVDčku. Atmosféra koncíku je perfektní a nikdy před tim sem nic takovýho neviděl. Jenže ač je Barcelona skvělá jak chce, dle mýho názoru na DVD Live in New York City nemá. Možná srovnávam nesrovnatelný, ale záznam natočený pro HBO z NYC mi prostě sedí víc. Pokud ale milujete stopy z alba The Rising, pak není ovšem co řešit…. 🙂 nejlepší je mít obě 🙂

  3. NYC-například to představování členů kapely, zakomponované do Tenth Avenue Freeze-Out je prostě něco úžasnýho. A Nilsovo sólo na konci Youngstown-paráda, nemá to chybu.

  4. suhlasim s Pavlom, predstavovacka nemala chybu, Medison Square Garden je magicke miesto, aj dvd Pearl Jam-Live at Garden je pecka a Eddie Vedder spomina aj Brucea v zmysle, ze muzikanti na podiu citili doslovne vybracie podia len pri koncertoch Bruce, Iron Maiden, Grateful Dead a ich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *