musicserver.cz: Boss a jeho pražské nanebevzetí

Boss a jeho pražské nanebevzetí

© Radek Londin & musicserver.cz

… Bruce Springsteen a jeho band jsou samotnou esencí velkého amerického rocku se všemi jeho pro i proti, ale ani po tolika letech nepřipomínají partu rutinérů, vydělávajících si na důchod. Boss hrál v Praze, jako by to měla být jeho poslední show, a už po několika písních mohl ždímat košili. To mu přitom stále zbývaly ještě tři hodiny absolutního nasazení, které subjektivně působily jako poloviční stopáž. Když děkoval při odchodu z pódia jednotlivě všem členům své kapely, několik z nich jen nevěřícně kroutilo hlavou: „Sakra, cos to zase vyváděl?“. Byla to nezapomenutelná jízda plná emotivných, vtipných i extatických momentů, kterou slovy těžko přiblížíte. Kdo měl to štěstí a byl ve středu u toho, má nastudováno. Až mu příště někdo bude chtít vysvětlovat, co je to rock, může jen lakonicky odvětit: „A slyšels Bosse?“ …

Celý článek: musicserver.cz: Boss a jeho pražské nanebevzetí + Fotogalerie

Z diskuze:

  • ….vždycky jsem věděla: že jedině Boss se pro mě může po emoční stránce vyrovnat koncertu L.Cohena a taky že jo….při prvních tónech úvodního Ghosta mi vyhrkly slzy a pak už jen čirá radost , nadšení a neschopnost zůstat sedět v klidu na sedadle….dost dneska závidím vídeňákům a doufám, že přijede dřív, než zase po 15 letech:-)
  • On to dokázal (zase)… Co ještě dodat? Byl to prostě maximální hudební orgasmus, po všech stránkách. Nemyslím si, že v dnešní době existuje víc interpretů, který každej svůj koncert odjezděj po prdeli a je jim jedno, jestli jsou v US nebo v Praze nebo v Rusku. Je vidět, že si to Bruce pokaždý užívá a je to super, že naživo je ještě lepší než na všech DVD. Ne vždycky to tak bývá. U něj jo. To co mě ale dostalo nejvíc byl právě fakt, že i když nebylo narváno, tak prostě odehrál 3 a půl hodiny a když to už vypadalo, že nemůže, zařadil ještě vyšší level.
    Díky za tenhle zážitek, myslim, že už se u nás opakovat nebude. Tohle totiž nikdo zopakovat nedokáže.
  • pro mě žádné překvapení: Viděl jsem minulost, přítomnost a budoucnost rock´n rollu – jmenuje se Bruce Springsteen. Bylo mi jasné, že to nemůže dopadnout špatně, viděl jsem ho před 3 a 9 lety v Mnichově, kdy se tady u nás ještě nikomu ani nezdálo, že někdy přece jen možná i Bosse uvidíme. Vždy to byl nadpozemský zážitek. Takhle se hraje, takhle se fandí. Bohužel se ukázalo, že tady u nás takovou fanouškovskou základnu opravdu nemá a asi nikdy ani neměl. Atmosféra koncertů na stadionech 3x větších na západ od hranic našeho kotlíku je nesrovnatelná. Nebýt cizinců, mohl to být pěkný trapas. Chybí výchova a osvěta. Pusťte si někdy běžné české rádio a budete vědět o čem mluvím. Z reproduktorů na vás vyteče žužu a sliz. Byl jsem v kotli pod podiem. Musel jsem si to tam pěkně odpracovat. Co se dělo jinde jsem ani nevnímal. Boss je Boss a E-street Band je nejlepší kapela naživo na světě. Jsou to Mistři světa!!! A Češi, proboha, jděte do sebe a dělejte něco se sebou… uvidíme za měsíc a půl na RHCP. Viděl jsem je 4/12 v Berlíně. Všem doporučuji. Přijďte fandit!
  • Kdo se mu může rovnat ??! Byl to ten nejlepší zážitek, odcházeli jsme nabití ohromnou energií, písně nám zní v uších do dnes. U podia naprostu luxusní zážitek. Určitě znovu i to i na zahraniční scény, protože ty vynaložené peníze stojí opravdu ZA TO!!!!!!!!!! Kéž by vyšel koncert na DVD

2 odpovědi na “musicserver.cz: Boss a jeho pražské nanebevzetí”

  1. A když už to někdo načal, jaká je pravděpodobnost toho, že koncert vyjde na DVD, nebo bude někde záznam ke stažení?

    1. Já osobně v to doufám :o) K The Rising bylo DVD Live In Barcelona, k Magic a Working on a Dream zase Live in Hyde Park. Takže by mohlo být i něco k Wrecking Ball. Spíš jsem to tipoval na ten londýnskej fesťák i vzhledem k těm hvězdným hostům, ale bůh ví, jak to bude, když jim na konci vypnuli šťávu :o) Jinak mi z UK přijde za pár dní právě neoficiální DVD z toho londýnskýho fesťáku, někdo to natáčel přímo HD kamerou z prvních řad a vypadá to super. Ale není to samozřejmě oficiální :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *