Pořadová čísla před koncertem

„…. Přicházejí informace, že u vstupu dva se rozdávájí čísla, díky nimž se lidé dostanou přednostně k pódiu, že se vstup č. dva otevře dřív než vstup č. jedna. Schodneme se na tom, že to je blbost a to nám potvrdí i sekuriťáci u nášeho vchodu.“ …“

“ ….a až tam jsem se s kamarádkou dozvěděl ,že ňáký debil s prominutím vymyslel ňáke neoficiální číslovaní a sčítaní fanoušků a že ti budou puštěni o něco dřív něž my ..co jsme čekaly u brány pro “Stání u pódia”. V 17 hodin se brány otevřely,k poódiu jsme utíkali jak jak to jen šlo.. a samozřejmě první řada byla už kompletně obsazená….!

Po několikáté se to pokusím vysvětlit:

Pokud chce někdo stát co nejblíže pódiu – přijde co nejdříve. Na tom se asi shodneme, že je spravedlivý přístup. A pokud už přijde hodně brzy, někteří dokonce 1-2 dny před začátkem, tak by si místo ve frontě rád udržel. A jak? Sedět před vchodem? Stanovat? Uprosit kamarády a rodinu a střídat se ve frontě po celou dobu čekání?

Ne, jde to jinak.

Po celém světě funguje systém, ve kterém ti největší fandové (ano, klidně jim říkejme fanatici), zdarma a dobrovolně udržují seznam „příchozích“. Ten seznam má tu výhodu, že všichni v době mezi sčítáními (několik hodin během dne nebo přes noc) mohou dělat co chtěji, jít do města, spát do hotelu, cokoliv. Když se pak otevřou brány, opět zcela dobrovolně a podle vzájemného respektu (který funguje alespoň mezi prvními 100-150 určitě), vejdou PODLE TOHOTO POŘADÍ na stadion.

A jak už jsem psal, je to dohoda neoficiální, ale Springsteenovou ochrankou respektovaná a podporovaná, protože se tak férově dostane na každého. Každého, kdo je takový blázen, že si např. vezme dovolenou a přijde dřív – aby mohl stát u prostředního mola. Proto ten vstup lidí z brány č. 2 už v 16 hodin.

Každý si může vybrat, zda se tohoto „sčítání“ zúčastní nebo ne a kam si koupí lístek. Zda pod pódium a hraje podle výše uvedených pravidel nebo pod pódium a je mu to jedno a nebo nechce řešit nic a koupí si lístek k sezení.

3 odpovědi na “Pořadová čísla před koncertem”

 1. Tohle je ten nejlepší možný systém, ale…. Na koncertě byly dva vstupy pro stání před podiem. Přišla jsem brzo ráno a stoupla si „nechtěně“ do špatné lajny. Když jsem byla na U2 v Polsku, měla jsem číslo (68) a stejně mě pustili až v oficiální čas jako všechny. Kdyby byla jen jedna brána pro vstup na stání k podiu, předešlo by se těmto stupidním omylům. Koncert byl, ale i tak super a já se dostala doslova na dosah Bruce…

 2. Když už jste tak neskuteční fanatici, tak tam ty 2 dny seďte a nehněte se z místa. A nesnažte se argumentovat nějako dovolenou… Když někdo přijde v 9 hodin ráno před koncertem a bohužel si stoupne ke „špatnému“ vchodu, co má dělat? Stoupnout si až za ty další, kteří přišli daleko po vás k jinému vchodu s čísly? Nenechte se vysmát. Musím taky konstatovat, že 2 vchody pod podium jsou opravdová hloupost. 2 vchody, a hlavně stejná cena lístku = logicky stejný čas otevření obou vchodů, tečka.

  1. Marku, já Vám Váš názor neberu, máte na něj naprosté právo. Pokusím se odpovědět tím, jak to vidím já.

   Skutečně velký fanda Bruce o číslování ví, viděl je na jiných koncertech, prošel zahraniční fóra nebo se zná s jinými lidmi, kteří už na takovém koncertě byli a to „nenáviděné číslování“ abslovovali. Samozřejmě, železnou logikou bráno, může existovat člověk, který Springsteena neskutečně miluje a o ničem výše uvedeném netuší, ale statisticky bych to neviděl jako vysoké procento.

   Ad tak si tam 2 dny seďte: sice jsem jako velkou výhodu číslování vyjmenoval určitou svobodu pohybu, ale i tak jsou všichni „připoutáni“ pravidelnými srazy na sčítání, takže u té brány „de facto“ sedí.

   Pokud jste přišel v 9 ráno, tak u brány č. 2 nás v tu chvíli bylo cca 150. Tedy pár lidí, kteří by se stěží „rozprostřeli“ v první řadě. Stačilo obejít stadion, oblédnout situaci, poptat se… Já např. nemám ve zvyku někam přijet, stoupnout si, nedívat se doleva – doprava a stát až do otevírací hodiny…

   Proč, když je to tak strašný systém, funguje v Itálii, Španělsku, Rakousku – a samozřejmě v USA? Proč lidé na koncertě v Barceloně dostávají čísla až do výše 3000?

   Kamarádka stála u brány č. 1 a na koncertě stála u zábradlí? Náhoda? Štěstí?

   Ano, ten systém není 100% spravedlivý, jediný skutečně neprůstřelný systém by byl jeden vchod a hlidaný špalír lidí podle toho jak přijdou. Den, dva, tři dopředu. Nicméně, takhle to zařízeno není a já s tím nechci bojovat… a současný systém mi vyhovuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *